فروش

برای خرید آپارتمان در مناطق مختلف به چه مطالبی توجه می کنید؟

در این متن سعی می کنیم به موضوعات مهمی که باید برای خرید آپارتمان (واحد مسکونی) مد نظر قرار گیرد بپردازیم.

نکته:

گروه دژان در حال حاضر پروژه هایی در مناطق دو و پنج تهران، شهرک های اطراف تهران و کرج و ویلاها و واحد هایی در شمال ایران (مازندران) در حال ساخت و ساخته شده دارد. برای آگاهی از پروژه های در دسترس جهت خرید می توانید با شماره تماس ارائه شده در نوار پایین سایت با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

تعدادی از واحد های مسکونی ساخته شده و در حال ساخت گروه دژان:

پروژه آسمانسرا (منطقه 5)، پروژه تراس (شهرک غرب، منطقه دو)، پروژه مروارید، پروژه فرهنگ، ساختمان توحید، پروژه ساعد، پروژه آوان (مازندران،چالوس) 2، ساختمان پنجم سعادت آباد و …

منطقه و محله:

میزان شلوغی، ترافیک، امکانات، دسترسی به خیابان ها و اتوبان ها، دوری از مشاغل مزاحم و بافت های نامرغوب از موارد مهمی است که می توان به آن اشاره کرد.

عرض معبر اصلی که ساختمان در آن قرار گرفته است و فاصله ساختمان با امکاناتی مانند فروشگاه ها، مراکز تجاری، درمانگاه و بیمارستان، مدارس، پارک ها و فضاهای سبز، سبز بودن محله و منطقه، بافت اجتماعی محله از نکاتی است که بایستی به آن ها توجه نمایید.

 

نظام معماری

پلان واحد ها:

تناسبات فضاهای اصلی: سالن پذیرایی و نشیمن، اتاق خوابها، آشپزخانه و سرویس ها، تفکیک عرصه عمومی و خصوصی برای حضور مهمان، تناسبات تک تک فضاها، میزان نفوذ و تابش نور طبیعی به داخل فضاهای اصلی واحد، میزان کمد ها و کابینت ها، بررسی فضاهای مکث و حرکت، میزان وجود فضاهای پرت، مدل دسترسی به آشپزخانه، عرض درها، عرض راهروها، وجود فضای پیش ورودی تعدادی از مواردی هستند که در خرید آپارتمان و بررسی نقشه ها باید به آنها توجه کنید.

نورگیری واحد ها:

حداکثر عمق نورگیر بر اساس ضوابط 10 متر طول است، منتها طول و عرض پنجره، سمت جغرافیایی نورگیر (شمال ، جنوب، شرق یا غرب)، فاصله موانع و ساختمان های مجاور و ارتفاع طبقه از زمین مشخص کننده میزان نور جاری در فضا خواهند شد. نور از لحاظ روانشناسی یکی از مهم ترین مسائل در دلباز به نظر رسیدن خانه است و وقتی صحبت از یک عمر سکونت در یک خانه باشد میزان اهمیت آن مشخص خواهد شد.

بهترین نور از سمت شمال به جنوب می باشد، بنابراین معمولا واحدهای جنوبی مرغوب تر هستند و در آپارتمانهای کوچک و متوسط واحد بزرگتر را به سمت جنوب در نظر می گیرند. نور جنوب در ساعات صبح به درون خانه می تابد و نور ظهر به بعد با توجه به وضعیت خورشید به صورت مستقیم  داخل خانه نمی آید.

سرسبزی ساختمان:

یکی از آیتم های مهم میزان سرسبز بودن محیط خانه است. حضور طبیعت در جوار خانه باعث آرامش و دوری از استرس های روزمره زندگی شهری می شود. حیاط، تراس ها، بام و مشاعات می توانند عناصری از طبیعت و سرسبزی را در کنار نور و هوای تازه به آپارتمان هایی که زمانی خانه بودند هدیه بیاورند.

 

توازن قسمت های مختلف:

تناسب بین قسمت های مختلف مشاعات: مساحت، روابط، جای لابی، سالن اجتماعات، استخر، پارکینگ ها، انباری ها، فضاهای خدماتی مثل تاسیسات، تناسب میزان پرداخت به نما، پلان، معماری داخلی مشاعات، معماری داخلی واحد ها، حیاط و بام سبز و ایجاد توازن و تعادل میان آن ها اهمیت زیادی در خرید آپارتمان مسکونی دارد.

قابلیت مبلمان واحد:

قابلیت مبلمان بستگی به شناخت استانداردها و دقت در کاربرد مبلمان دارد. ابعاد و تعداد مبلمان در فضای پذیرایی و نشیمن، جای تلویزیون و فاصله آن از اتاق خواب ها، ابعاد و جای میز نهار خوری، مبلمان اتاق خواب شامل تخت و میز آرایش و در اتاق کودک و نوجوان میز مطالعه یا در اتاق کار جای میز کار اهمیت دارد. معمار می بایست ترسیمی به دور از نمایش صرف مبلمان را انجام دهد و در گروه دژان معمار داخلی در جلسات بررسی پلان ها توسط شورای معماری و مهندسی  به این موضوع می پردازد.