فروش

 

برای خرید آپارتمان در مناطق مختلف به چه مطالبی توجه میکنید؟

در این متن سعی میکنیم موضوعات مهمی که باید برای خرید آپارتمان (واحد مسکونی) مورد بررسی قراردهیم، بپردازیم.

نکته:

 

گروه دژان در حال حاضر پروژه هایی در مناطق 2 و پنج تهران، شهرک های اطراف تهران و ویلاها و واحد هایی در شمال ایران(مازندران) در حال ساخت و ساخته شده دارد.

 

تعدادی از واحد های مسک.نی ساخته شده و در حال ساخت گروه دژان:

 

پروژه آسمانسرای شاهین (منطقه 5)، پروژه تراس (شهرک غرب، منطقه دو)، پروژه مروارید، پروژه فرهنگ، ساختمان توحید، پروژه ساعد، پروژه آوان (مازندران،چالوس) 2، ساختمان پنجم سعادت آباد،

 

منطقه و محله:

 

در نظر گرفتن میزان شلوغی، ترافیک، امکانات، دسترسی به خیابانها و اتوبانها، دوری از مشاغل مزاحم و بافتهای نامرغوب اشاره کرد.

عرض معبر اصلی که ساختمان در آن قرار گرفته است و فاصله ساختمان با امکاناتی مانند فروشگاه ها، مراکز تجاری، درمانگاه و بیمارستان، مدارس، پارک ها و فضاهای سبز، سبز بودن محله و منطقه، بافت اجتماعی محله از نکاتی است که بایستی به آنها توجه نمایید.

 

نظام معماری:

 

پلان واحد ها:

 

تناسبات فضاهای اصلی: سالن پذیرایی و نشیمن، اتاق خوابها، آشپزخانه و سرویس ها، تفکیک عرصع عمومی و خصوصی برای حضور مهمان، تناسبات تک تک فضاها، میزان نفوذ و تابش نور طبیعی به داخل فضاهای اصلی واحد، میزان کمد ها و کابینتها، بررسی فضاهای مکث و حرکت، میزان وجود فضاهای پرت، مدل دسترسی به آشپزخانه، عرض در ها، عرظ راهروها، وجود فضای پیش ورودی تعدادی از مواردی هستند که در خرید آ÷ارتمان و بررسی نقشه ها باید به آنها توجه کنید.

 

نورگیری واحد ها:

 

حداکثر عمق نورگیر بر اساس ضوابط 10 متر طول است، منتها طول و عرض پنجره، سمت جغرافیایی نورگیر (شمال ، جنوب، شرق یا غرب)، فاصله موانع و ساختمانهای مجاور و ارتفاع طبقه از زمین مشخص کننده میزان نور چجاری در فضا خواهند شد. نور از لحاظ روانشناسی یکی از مهم ترین مسائل در دلباز بئدن خانه است و وقتی صحبت از یک عمر سکونت در یک خانه باشد میزان اهمیت آن مشخص خواهد شد.

بهترین نور از سمت شمال به جنوب مکیباشد، بنابراین معمولا واحد های جنوبی مرغوب تر هستند و در آپارتمانهای کوچک و متوسط واحد بزرگتر را به سمت جنوب در نظر میگیرند. نور جنوب در ساعات صبح به درون خانه میتابد و نور ظهر به بعد با توجه به وضعیت خورشید به صورت مستقیم  داخل خانه نمی آید.

 

سرسبزی ساختمان:

 

یکی از آیتم های مهم میزان سرسبز بودن خانه است. حضور طبیعت در جوار خانه باعث آرامش و دوری از استرس های روزمره زندگی شهری میشود. حیاط، تراسها، بام و مشاعات میتوانند عناصری از طبیعت و سرسبزی را در کنار نور و هوای تازه به آپارتمان هایی که زمانی خانه بودند هدیه بیاورند.

 

 

توازن قسمتهای مختلف:

 

تناسب بین قسمتهای مختلف مشاعات: مساحت، روابط، جای لابی، سالن اجتماعات، استخر، پارکینگها، انباری ها، فضاهای خدماتی مثل تاسیسات، تناسب میزان پرداخت به نما، پلان، معماری داخلی مشاعات، معماری داخلی واحد ها، حیاط و بام سبز و ایجاد توازن و تعادل میان آن ها اهمیت زیادی در خرید آپارتمان مسکونی دارد.

 

قابلیت مبلمان واحد:

 

قابلیت مبلمان بستگی به شناخت استانداردها و  دقت به کاربرد مبلمان دارد. ابعاد و تعداد مبلمان در فضای پذیرایی و نشیمن، جای تلویزیون و فاصله آن از اتاق خوابها، ابعاد و جای میز نهار خوری، مبلمان اتاق خواب شامل تخت، میز آرایش و در اتاق کودک و نوجوان میز مطالعه یا در اتاق هایی میز کار دارد.   معمار بایستی ترسیمی به دور از نمایش صرف مبلمان را انجام دهد و در گروه دژان معمار داخلی در جلسات بررسی پلانها توسط شورای معماری و مهندسی  به این موضوع میپردازد.